Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Для чого потрібні такі присяжні і як їх обирали?

19 грудня 2017, 15:16

Для чого потрібні такі присяжні і як їх обирали?

 

       Сьогодні в нашому суді, та й в цілому в судовій системі України сталася надзвичайна подія. Після розгляду справи окремого провадження номер 463/3869/17 про визнання особи недієздатною, суд видалився у нарадчу кімнату для прийняття судового рішення. Однак одна із присяжних, яка визначена автоматизованою системою для участі в розгляді справи, відмовилася пройти до нарадчої кімнати для прийняття судового рішення. Вона пояснила, що не має часу чекати, оскільки розгляд справи затягнувся, вона не хотіла бути присяжною, а її заставили. Роз’яснення вимог закону про наслідки неприйняття рішення судом і ухилення від виконання обов'язків, як і просте людське прохання дочекатися прийняття рішення, щоб не розпочинати потім розгляд справи з початку, позитивного результату не дало. Жінка гримнула дверима і залишила приміщення суду. Звичайно, можна говорити про те, що суд не зміг вчасно розпочати розгляд справи т.я. в силу вступу в дію нового ЦПК резолютивна частина рішення суду по попередній справі готувалася замість 15 хв. вже 50 хв. і сторони та присяжні чекали початку судового засідання. Але невже присяжні націлені на участь в засіданні на півгодини? Адже їх оплата здійснюється мінімально від години судового засідання. Для чого потрібні такі присяжні і як їх обирали? 
У відповідності до ч. 4 статті 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Невже народ України достойний таких присяжних? Невже для виконання таких важливих представницьких функцій не можна вибрати в кожному районі по 20-30 активних, ініціативних, відповідальних громадян, які будуть достойно реалізувати конституційні повноваження і брати участь у відправленні судочинства?

      Невже ці проблеми зараз турбують лише самих суддів? Вже навіть організували інформаційну кампанію для залучення достойних присяжних: http://zik.ua/…/meshkantsiv_lvivshchyny_klychut_do_lav_prys… , але поки що змін на краще і годі чекати. Сумно.