flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засуджено винних у хуліганстві на «Личаківському цвинтарі»

30 листопада 2018, 16:27

Засуджено винних у хуліганстві на «Личаківському цвинтарі»

 

Сьогодні Личаківський районний суд м.Львова засудив трьох польських студентів за хуліганство на «Личаківському цвинтарі» у Львові. Під час розгляду справи обвинувачені свою вину у вчиненому визнали повністю та щиро розкаялись. Суд, врахувавши покарання, яке в судових дебатах просив застосувати до обвинувачених прокурор, визнав їх винними у вчиненні злочину та призначив покарання у виді 8500 грн. штрафу кожному.

 

Обираючи вид та розмір покарання, суд врахував як тяжкість вчиненого злочину, так і обставини, які пом’якшують покарання, а також дані про особу винних. Так, судом взято до уваги, що обвинувачені, які є студентами 4 курсу, за місцем навчання характеризуються позитивно, щиро розкаялися та попросили пробачення за вчинене, сприяли розкриттю злочину, а також відсутність обставин, що обтяжують покарання. Об’єктивно з’ясувавши всі обставини справи, суд погодився з позицією прокурора та на підставі ст.69 Кримінального кодексу України визнав за можливе перейти до більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті. Призначити покарання у виді штрафу просила і сторона захисту.

Згідно з обвинувальним актом троє громадян Республіки Польща за попередньою змовою придбали десять факелів-піротехнічних, після чого прибули на територію Державного історико-культурного музею «Личаківський цвинтар». Підійшовши до польських військових поховань, підпалили два фаєри, створюючи небезпеку пошкодження поховань, з метою зневажити пам'ять про померлого, продемонструвати зневажливе ставлення до місця поховання та суспільних, релігійних принципів та традицій, без повідомлення відповідних органів місцевого самоврядування про проведення акції з застосуванням піротехнічних засобів.

Вирок суду законної сили не набрав та протягом тридцяти днів з дня його проголошення може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду.

З текстом вироку можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень  http://www.reyestr.court.gov.ua/, вказавши у полі «Справа №» 463/7053/18.