Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів
Личаківського районного
суду м. Львова
від 31 травня 2016 року
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу Личаківського районного суду м. Львова
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 3 червня 2016 року Nº1
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 08 вересня 2016 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 19 травня 2017 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 03 серпня 2017 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 25 лютого 2020 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 10 березня 2020 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 09 вересня 2020 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 28 вересня 2020 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 01 жовтня 2020 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 19 січня 2021 року
Із змінами і доповненнями, внесеними рішенням зборів суддів від 23 червня 2022 року
1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Личаківського районного суду м. Львова розроблені на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 р. Nº25 (із змінами (далі - Положення), не можуть суперечити його нормам та визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу у даному суді.
1.2. Автоматизована система забезпечує автоматизацію технологічних процесів обробки інформації в суді, а саме: реєстрацію та розподіл вхідної кореспонденції, реєстрацію вихідної кореспонденції, а також внутрішніх документів суду; розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів), визначення запасного судді, слідчого судді, присяжних та народних засідателів; взяття на контроль та здійснення контролю за виконанням вхідних та внутрішніх документів суду, інформування голови суду, керівника апарату суду та особи, відповідальної за опрацювання документа, про закінчення строків його виконання; фіксування етапів проходження документів до їх передачі в електронний архів, а також передачі судових справ з однієї судової інстанції до іншої; реєстрацію процесуальних дій та документів у судовій справі; контроль за дотриманням процесуальних строків розгляду судової справи та інформування головуючого судді (судді-доповідача), голови суду та секретаря судової палати про закінчення цих строків; використання ЕЦІ для підписання оригіналу електронного документа суду; оперативний пошук судових справ та документів за їх реквізитами; індексацію документів та їх контекстний пошук; виготовлення та видачу копій судових рішень та виконавчих документів на підставі даних, що містяться в автоматизованій системі, в тому числі надсилання засобами електронного зв’язку оригіналів електронних судових рішень; зберігання текстів судових рішень та інших документів, створених у автоматизованій системі; відправку оригіналів електронних судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень; надання в установленому законом порядку інформації про стан розгляду судових справ; підготовку та автоматичне формування статистичних даних, узагальнюючих, аналітичних показників, отриманих на підставі внесеної до автоматизованої системи інформації; надсилання засобами електронного зв’язку оригіналів електронних документів суду (в тому числі текстів судових повсток у вигляді SMS - повідомлень); передачу судових справ до електронного архіву; надсилання оригіналів електронних документів суду до державних реєстрів та інформаційних систем інших державних органів і установ.
1.3. У Личаківського районному суді м. Львова використовується
комп'ютерна програма «Д-3».
1.4. Користувачами КІ «Д-3» є судді, помічники суддів, працівники апарату суду і технічний адміністратор, функціональні обов’язки та права яких визначаються наказом голови суду та/або керівника апарату суду. Користувачі КП «Д-3» вносять до бази даних автоматизованої системи інформацію в межах наданих їм прав.
1.5. Використання ЕП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронний цифровий підпис».
1.6. У випадку виявлення факту не внесення потрібних даних, або внесення помилкової інформації автоматизовану систему документообігу суду, за винятком випадків передбачених п. 2.3.52 положення про автоматизовану систему документообігу суду, необхідні виправлення вносяться на підставі та в спосіб визначений вмотивованим розпорядженням керівника апарату погодженого рішенням зборів суддів.
2.1. Розподіл судових справ між суддями здійснюється за правилами та в порядку, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
У суді може застосовуватися:
автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи; пакетний автоматизований розподіл судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;
розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді; повторний автоматизований розподіл судових справ.
2.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх, слідчих суддів. За допомогою автоматичного розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя. У випадках, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматичне визначення присяжних з числа осіб, які внесені до списку присяжних. У випадках, визначених Цивільним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматичне визначення народних засідателів, які внесені до списку.
2.3. Автоматичний розподіл судових справ здійснюється на підставі
внесеної до автоматизованої системи інформації.
2.4. Автоматичний розподіл судових справ здійснюється у суді протягом
робочого дня після реєстрації відповідних документів, крім випадків, передбачених законодавством.
2.5. Спеціалізація суддів визначається рішенням зборів суддів відповідного суду.
2.6. Судові справи підлягають автоматичному розподілу між суддями, які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення процесуальних дій.
2.7. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматичному розподілі судових справ автоматизованою системою в місцевому суді призначається головуючий суддя та судді члени колегії.
2.8. Збори суддів мають право визначати особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених положенням «Про автоматизовану систему документообігу суду» (надалі Положення). Збори суддів мають право визначати особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ: у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України);
у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів); у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад пʼять робочих днів, згідно з вимогами підпункту 2.3.55 пункту 2.3 цього Положення; які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні, які підлягали передачі раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) у випадках відсутності такого судді, якщо це призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у розумні строки (підпункт 2.3.47 пункту 2.3 Положення); у випадках повернення до суду вищої інстанції судової справи, в якій судові рішення скасовувались з передачею судової справи на новий розгляд до суду нижчої інстанції (крім справ, у яких наявні обставини, що виключають повторну участь суддів у розгляді справи, в тому числі перегляд справи за нововиявленими обставинами та ін.); у разі повторного надходження до суду позовних заяв, апеляційних і касаційних скарг, з передбачених процесуальним законом підстав.
2.9. «Передача судової справи (матеріалів кримінального про раніше визначеному судді, колегії суддів, палаті або об’єднаній проводиться автоматизованою системою документообігу суду щодо:
1) клопотань (подань), за виключенням скарг, які надійшли у межах одного кримінального провадження (за номером ЄДРДР);
2) судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження) та ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;
3) заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз’яснення судового рішення, повернення судового збору;
4) судових справ про перегляд заочного рішення;
5) заяв та клопотань з процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судових
рішень, подані до суду, що розглядав справу;
6) матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;
7) зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;
8) заяв про відновлення втраченого судового провадження;
9) заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;
10) заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом.»
2.10 У разі задоволення відводу (самовідводу) судді (головуючого, або всього складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів), якому розподіллено справу для розгляду, справа підлягає повторному автоматичному розподілу без урахування цього судді (суддів).
2.11 Судові справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі та вихідні дні (підлягають невідкладному розгляду), за винятком можливості передачі таких раніше визначеному судді (слідчому судді), зборами суддів визначаються чергові судді (слідчі судді). У випадку, якщо збори суддів не відбулися чи є неповноважними, зазначені вище судові справи підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, які мають повноваження, (з урахуванням спеціалізації) без врахування суддів, які на момент розподілу таких справ відсутні з поважних причин (лікарняний, відпустка, відрядження, неможливість прибуття до суду тощо).
2.12 У разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 Положення (зупинка функціонування автоматизованої системи понад пʼять робочих днів), розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється почергово між суддями в алфавітному порядку за першою буквою прізвища судді, починаючи з букви «А»
2.13 У разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справ в Личаківському районному суду м. Львова, повторний автоматизований розподіл всіх невирішених справ, які перебувають в провадженні судді, здійснюється між усіма суддями, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент такого автоматизованого розподілу, включно із суддями, розподіл справ на яких припинено перед відпусткою, відрядженням, навчанням.
2.14 Припинити автоматизований розподіл щодо розгляду слідчими суддями скарг та клопотань, що стосуються заходів забезпечення кримінального провадження та повинні бути розглянуті негайно, або в межах в межах 72 годин за пʼять робочих днів до початку щорічної основної, або додаткової відпустки судді, направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради правосуддя, тощо, якщо тривалість відсутності судді становить не менше чотирнадцяти календарних днів.
2.15 У випадку надходження протягом одного робочого дня понад три клопотання про обрання запобіжного заходу (первинних), наступні три клопотання про обрання запобіжного заходу (понад попередніх три відповідних первинних клопотання) передаються іншому слідчому судді, який визначається в порядку автоматизованого розподілу судових справ між суддями. Слідчі судді, які розглядають клопотання про обрання запобіжного заходу, що надійшли понад три протягом одного робочого дня, не вважаються «раніше визначеним суддею» в розумінні п. 21 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
2.16 У випадку надходження протягом одного робочого дня понад десять клопотань про проведення обшуку, наступні десять клопотань про проведення обшуку (понад попередніх десять відповідних клопотання) передаються іншому слідчому судді, який визначається в порядку автоматизованого розподілу судових справ між суддями.
2.17 У випадку заявлення відводу черговому судді у вихідний чи святковий день, такий вирішувати наступним черговим суддею згідно з графіком, встановленим рішенням зборів суддів, а у разі його відсутності - наступним слідчим суддею згідно з графіком.